Andrej Rozman – Roza

Hiphophondrija

Andrej Rozman – Roza

Andrej Rozman – Roza (pisatelj, pesnik, dramatik, igralec in prevajalec) rad prireja besedila klasičnih avtorjev (Molièra, W. Shakespeara, F. Prešerna). Med drugim je priredil tudi Molierovega Namišljenega bolnika.

Hiphophondrija

Patološka burka (kot jo je poimenoval avtor) je inspirirana z Molierovim Namišljenim bolnikom. Starejši premožen vdovec in poslovnež se v drugo poroči z mlado predstavnico alternativne medicine, ki jo zanima samo njegov denar. Ker je on prepričan, da je najbolj varna kombinacija alternativne in uradne medicine, svojo hčer sili študirat medicino in na svoj dom sprejme mladega zdravnika. V zdravje pa ne verjame samo osebno, ampak tudi poslovno. Svoje propadlo gradbeno podjetje namerava prestrukturirat v zdravilišče dveh medicin.

Predstavo, ki vključuje pevske in plesne vložke, smo (ker nimamo dovolj glasbeno nadarjenih članov) priredili v komedijo z lirskimi vložki in jo prestavili v domačo (primorsko) govorico. Z vajami smo začeli  v začetku januarja 2024, premiero pa smo imeli 20. aprila 2024.

Arogan StresRadovan Pušnar Tončka (Anton)Tine Lovišček
Belinda