Gradovi Slovenije 2020

Leto 2020 je zaznamoval koronavirus in precej omejil izletništvo. Kljub temu smo se odločili, da izpeljemo vsaj dvodnevni izlet – zaradi okoliščin kar po Sloveniji. Za rdečo nit smo si izbrali gradove na vzhodu Slovenije, ki smo jim dodali še nekaj zanimivih točk.

Tako smo prvi dan (26. sept.) obiskali grad Bogenšperk, rudnik mineralov Sitarjevec, grad v Sevnici ter hišo čokolade in vina v Brestanici. Prespali smo v Slovenski Bistrici (hotel Leonardo) in naslednji dan nadaljevali do Celja (ogled mesta  in muzeja), nato do Velenja (grad, mesto in velenjska jezera) in Šoštanja. Na poti domov smo si privoščili še večerjo na Cejkotovi domačiji v Gočah.

Skromnejša udeležba (16 članov) je prispevala k bolj familijarnemu vzdušju, Tako da nas tudi maske in druge omejitve niso prav dosti motile.