Poljska 2015

Tokrat smo si za izlet Gledališkega društva Kontrada Kanal izbrali Poljsko. Ustrezal naj bi nekoliko zgodnejši datum, zato smo se odločili za vikend od 11. do 13. septembra 2015. Zanimiva destinacija je pritegnila tudi nekaj zunanjih, tako da nas je bilo v končni zasedbi 34.

Zaradi dolžine poti smo se odpravili na pot v petek zgodaj zjutraj, da smo se po kratkem postanku v Brnu pripeljali do Auschwitza, kjer smo prenočili in naslednje jutro obiskali koncentracijsko taborišče. V popoldanskem času smo se zapeljali mimo Krakova do Wieliczke in se spustili v rudnik soli. V bližini Wieliczke smo prenočili. Nedeljsko jutro smo namenili ogledu Krakova, kmalu popoldne pa je bilo že treba na dolgo pot proti domu, kamor smo prispeli krepko čez polnoč.