Firence 2004

Že par let je v društvu občasno zaživela ideja, da bi skupaj šli na kratek izlet, ki ne bi bil neposredno povezan z našo gledališko dejavnostjo – torej nič nakladanja scene, nič priprav, ampak le izlet in druženje.

Kar nekje spotoma je iz kratkega izleta nastal dvodnevni izlet v Firence. Prvotno ponudbo Avriga smo malce korigirali, jo malce skrajšali in tudi pocenili. V končni fazi smo si prvi dan ogledali Bolognio in Sieno, drugi dan pa Firence.

Izlet je seveda imel tudi poučno plat, saj smo ravno na začetku študija Goldonijevega Nergača, ki se odvija v okolici Firenc.

Na pot smo šli v soboto 16. oktobra ob 5.00 zjutraj. Na avtobusu nas je bilo 25; nekaj dolgoletnih članov žal ni moglo z nami, pridružilo pa se nam je nekaj simpatizerjev.

Po dveh dneh smo se vrnili navdušeni in prepričani, da moramo tovrstno dejavnost društva pogosteje ponavljati.