Občinska proslava
(29. april 2004)

Priprava letošnje občinske proslave je spet pripadla našemu društvu, kar pomeni, da je za sicer obvezne vsebine treba oblikovati vezni tekst in poskrbeti za vodenje. To nalogo je prevzela Darja Skrt.

V dogovoru z občino, ki je določila okostje proslave (podelitev priznanj, nagrad in naziva častnega občana, županov govor, nastop vrtca, ročinskega pevskega zbora in tria godal), je Darja pripravila koncept, sestavila vezni tekst in ga popestrila z recitacijami pesmi Cirila Zlobca, ki je letos hkrati tudi dobitnik naziva častnega občana.

Vodenje proslave je zaupala Kleliji Dolenc, pesmi pa so recitirali Boris Štrukelj, Simeon Kodelja in Radovan Pušnar.

Osrednji dogodek je bil vsekakor podelitev občinskih priznanj, nagrad in naziva častnega občana. Za konec se je župan pridružil nagrajencem za spominsko sliko.

Po proslavi je sledilo družabno srečanje za vse sodelujoče in povabljene. Med njimi je bila tudi Darja Skrt, očitno zadovoljna, da je teklo vse po načrtih.