Občinska proslava 2024

(23. maj 2024 v KD Deskle)

V Staničevem letu (ob 250-letnici rojstva Valentina Staniča) je bila občinska proslava obarvana predvsem s Staničevim življenjem in delom. Oblikovanje proslave je prevzel naš član Primož Božič, ki je pripravil tekst, poskrbel za režijo in tudi sam nastopil kot Stanič; njegovo podobo sta odigrala še Martin Gerbec (Stanič alpinist) in Simeon Kodelja (Stanič ob koncu življenja). Sodelovali so tudi otroški pevski zbor OŠ Deskle, Folklorna skupina Kal nad Kanalom, moški del MPZ Jože Srebrnič in recitatorka Karin Gabrijelčič. Za formalni del proslave sta poskrbeli voditeljica Laura Skrt in bralka utemeljitev Barbara Filej.

Takšna občinska proslava je na najbolj ustrezen način prispevala svoj del v mozaik dogodkov v počastitev Staničevega Leta.